دانلود خلاصه کتاب چگونه همه جا، همه وقت، با همه کس، صحبت کنیم

نویسنده: آ ارجمندی نژاد موضوع: پیرامون مدیریت 1,310 بازدید

حرف زدن کاری است که ما هر روز انجام می‌دهیم، اما صحبت کردن با دیگران، به خصوص کسانی که آن‌ها را نمی‌شناسیم، فرق می کند. کتاب "چگونه همه جا، همه وقت، با همه کس، صحبت کنیم" با نویسندگی لاری کینگ توسط انتشارات دردانش بهمن منتشر شده است که در این زمینه ما را یاری دهد. ما نیز خواندن آن را به علاقه مندان توصیه می کنیم. خلاصه ذیل به کوشش سرکار خانم آ.ارجمندی نژاد تهیه و در اختیار سایت قرار داده شده است. به علاقه مندان توصیه می گردد، پس از خرید و مطالعه این کتاب ارزشمند، با تهیه فایل زیر، مطالب کتاب را مرور نمایند. در ادامه بخشی از خلاصه کتاب آورده شده است.

فصل اول: خوب صحبت کنید.

اصول گفتگوی موفق: صداقت، نگرش صحیح، علاقه به طرف مقابل، روراست بودن
صداقت: فرقی نمی کند کجا صحبت می کنید، همیشه روراست باشید.
دستورالعمل های دیگری برای موفقیت: نگرش صحیح یعنی میل به صحبت کردن حتی زمانی که شاید به نظر ناخوشایند برسد، اصل اساسی دیگری برای خوب صحبت کردن است. برای بهتر صحبت کردن تمرین کنید. همچنین می توانید جلوی آینه ای بایستید و با تصویر خود صحبت کنید. گفتگو با حیوانات خانگی، روش بی نظیری برای تمرین صحبت با دیگران است. برای کسب مهارت خوب صحبت کردن، علاوه بر علاقه و اشتیاق، شما به دو عنصر اساسی دیگر نیاز دارید: علاقه ی خالصانه به طرف مقابل و روراست بودن با دیگران.

فصل دوم: باز کردن سر صحبت

چگونه با غریبه ها صحبت کنیم؟
یکی از نخستین گام های موفقیت در گفتگو با دیگران، احساس راحتی است. بهترین روش مقابله با مشکل کمرویی، به یاد آوردن این ضرب المثل است که (طرف گفتگوی شما هم زمانی نمی توانسته، حتی راست را از چپ تشخیص دهد). همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید کسانی که طرف گفتگوی شما هستند، در صورتی از گفتگو لذت خواهند برد، که مطمئن شوند شما هم از آن لذت می برید، چه شما خود را همطراز آنها به حساب آورید یا نه.
با مردم درباره خودشان صحبت کن و آنها ساعت ها گوش خواهند داد. هوا همیشه موضوعی جالب و سالم برای آغاز گفتگو است، به خصوص زمانی که شما اصلاً طرف مقابل خود را نمی شناسید. از سؤالات بله، خیر اجتناب کنید.

قانون اول گفتگو: گوش کن
نخستین قانون گفتگوی من این است: هیچگاه صحبت نمی کنم، چیزی یاد نمی گیرم. هر روز صبح با خودم می گویم هرچقدر صحبت کنم، چیزی یاد نمی گیرم. پس اگر بخواهم یاد بگیرم، باید گوش کنم.
اگر شما به حرف کسی گوش نکنید، انتظار نداشته باشید که آنها هم به حرف شما گوش کنند.
برای اینکه سخنگوی خوبی باشید، باید نخست شنونده ی خوبی باشید...


13 صفحه   |   حجم فایل: 229 KB   |   فرمت: Pdf
13 صفحه   |   حجم فایل: 112 KB   |   فرمت: Word 2010

نظرات

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3752 W
پی دی اف وان