معرفی مدیریت بازرگانی گرایش تحول

38,948 بازدید

هدف از این رشته عبارت است از: آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصممیمات اتخاذ شده. افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی و تطبیق برنامه های سازمان با شرایط جدید و ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای.

واحدهای درسی در دانشگاه:

 • مدیریت منابع انسانی پیشرفته
 • تئوریهای مدیریت پیشرفته
 • تحلیل آماری
 • مدیریت استراتژیک پیشرفته
 • بازارشناسی و مسائل بازاریابی
 • مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته
 • حسابداری مدیریت
 • تحقیق در عملیات پیشرفته
 • اقتصاد مدیریت
 • سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته
 • روشهای تحقیق در رفتار سازمانی
 • نظریه و فرایند تحول سازمانی
 • نظریه ها و فرایند ارتباطات سازمانی
 • سمینار در مسائل رفتاری

آینده شغلی:

فارغ التحصیلان این رشته با اطلاعات وسیعی که در زمینه های مختلف بازارگانی و بازاریابی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی پیدا می کنند، به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. اما از این نکته نبایستی غافل شد که تنوع دروس ارائه شده و فاصله آن تا مباحث عملی و کاربردی، آینده را برای فارغ التحصیلانی که قصد دارند کارآفرین باشند، دشوار می سازد. بنابراین این وظیفه به عهده خود دانش آموختگان می باشد که در کنار ارتقاء سطح علمی خود، نگاه ویژه ای به محیط کسب و کار داشته باشد. این دانشجویان بایستی به گونه ای خود را تربیت نمایند که به محض ورود به بازار کار به دنبال ایجاد کار باشند، هرچند که با توجه به مورد نیاز بودن این رشته در بسیاری ار سازمانها و شرکتها، اعم از تولیدی و خدماتی، احتمال جذب در این محیط ها را نیز بالا برده است، آما به زعم پاپیروس دانشجویان این رشته در صورت خودباوری، کسب مهارتهای لازم هنگام تحصیل و کمی چاشنی جسارت، می توانند مولدان اشتغال در کشور باشند. با کمی اندیشه و پروراندن ایده و با استفاده از حلقه های سنتی تجارت در کشور میان تولید کنندگان و بازار مصرف، می شود وارد این بازار شد (کاری که چین از آن طرف دنیا انجام می دهد)، گرچه این ورود نیز ظرافتهایی را می طلبد، با توجه به اهمیت زبان خارجی، این مساله را نیز حتما در دستور کار قرار دهند.

برای تحصیل در این رشته چه چیزهایی مورد نیاز است؟

 • علاقه مندی به مفاهیم و مباحث مدیریتی و نوآوری (بسیار مهم)
 • قدرت و توان ادراک، تجزیه و تحلیل و نهایتا حل مشکلات مدیریتی
 • کسب مهارتهای عمومی و تخصصی (زبان، ICDL و ... )

نظرات

mehdi
1391/05/05
پاسخ به این نظر

با سلام .درس سمینار در مسایل رفتاری حذف گردیده و 2 واحد به پایان نامه اضافه شده است. ضمنا توصیه می شود در بخش آینده شغلی تجدید نظر نمایید. من بعنوان دانشجوی این رشته حس میکنم خیلی بهتر می شد آنرا توصیف کنید.
به هر صورت از اطلاع رسانی شما متشکرم

بردیا
1397/02/27

کلا درباره آینده شغلی و مهارت های مورد نیاز یه متن مشخص رو کپی و پیست کرده و همش مث هم اند من تمام گرایش ها رو چک کردم

علیرضا
1391/07/06
پاسخ به این نظر

سلام ،با نظر مهدی موافقم
کارایی این رشته بیشتر از این حرفهاست.

هومن قوامی
1391/09/11
پاسخ به این نظر

من ترم اول ارشد هستم و از مطالب آموزنده شما بسیار متشکرم. امیدوارم در آینده برای کشورم مفید باشم

صفورا شمسی
1391/09/11
پاسخ به این نظر

من با تمام وجودم به کارا بودن و استراتژیک بودن این رشته معتقدم ترم یک کارشناسی ارشدم و قصد دارم در این حوزه ادامه تحصیل بدم. معتقدم در تحصیلات تکمیلی دانشجو باید با نگاهی به جامعه و علایق خودش گرایشش رو انتخاب کنه، چرا که همه ما باید به آن سمت و سویی حرکت کنیم که در راستای علایق و نیازهای جامعه مان است

سید فخرالدین آتش زر
1391/10/22
پاسخ به این نظر

من متولد 62 هستم و رئیس بانک هستم و ارشد این رشته را قبول شده ام، با توجه به این که کارشناسی کشاورزی دارم، امیدوارم به کمک این رشته تحول عظیمی رو در شعبه ام به وجود بیاورم، طوری که زبانزد خاص و عام شوم.

حامد
1392/03/20

بابا رئیس بانک!!! خوش به حالت!!!

سشسش
1392/07/14

امیدوارم !!!!

moridi
1394/05/31

لیسانس کشاورزی و مدیریت بانک؟!

مشهدی
1394/07/21

سلام منم رشتم کشاورزی بوده والان قصددارم تو همین رشته ادامه تحصیل بدم. لطفا منو راهنمایی کنید و بیشتراطلاعات بدید جون مطالب این صفحه خیلی کلی بود. حالا میخام بدونم این رشته چه بخش ازتوانایی ها یک نفراضافه میکنه و آیا این یک رشته جدید هست؟

ادمین:
این گرایش جدیدتر است. مفید بودن هر رشته ای هم به تواناییها، پشتکار و کسب مهارت های ضمن تحصیل وابسته است.

مهدی رحمانی
1391/10/27
پاسخ به این نظر

به نظر میرسد، با توجه به موقعیت سیاسی واقتصادی حاکم در کشور عزیزمان ایران که در حال برنامه ریزی و گذر از بی نیازی به صنایع وابسته به کشو های توسعه یافته میباشد و گام و اهداف خود را جهت رقابت و رساندن خود به کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته می نماید . رشته مدیریت در گرایش تحول با توجه به مباحث و اموزه های خود میتواند افرادی را در جهت نیل به این اهداف در کشورمان آموزش و برورش نماید لذا نکته حائز اهمیت این است که مسئولین و مدیران تصمیم گیرنده در این اهداف از وجود و اهمیت این افراد و نیز بکارگیری از تخصص، تجربه و تحصیلات این افراد در تحولات عمده مدیریتی استفاده بهینه نمایند.

حسن
1392/04/16
پاسخ به این نظر

توهم میتونی حامد توهم میتونی

سمیرا
1392/06/06
پاسخ به این نظر

من میشه گفت به طور اتفاقی و نه از روی علاقه این گرایشو قبول شدم خیلی ناراحت بودم ولی حرفهای شما عزیزان امیدوارم کرد.

حمید رضا
1392/06/10
پاسخ به این نظر

آقا کار کجا بود من رشته لیسانسم مدیریت بازرگانیه رفتم سربازی اومدم دیدم بیکارم تو این رشته قبول شده و ادامه تحصیل دادم هنوزم بیکارم دو تا دیگه از دوستام هم با ارشد بازرگانی بیکارند ترم اولیا بیخودی امیدوار نباشید کسی به شما و تخصصتون نیاز نداره مگر اینکه پارتی داشته باشید. ممنونم از سایت زیباتون و راهکارهاتون به امید کار پیدا کردن همه ما بیکارا

مریم
1392/06/16

سلام، من لیسانس IT دارم و الان این رشته رو قبول شدم که از نیمسال دوم شروع میشه. می خواستم بدونم ترم اول چه واحدهایی داره و آیا می تونم pdfهاشو از اینترنت بگیرم و بخونم؟ چون معدلم توی لیسانس زیاد خوب نشد می خوام این دفعه زودتر شروع کنم. ممنون میشم در مورد خوب از آب درآمدن پایان نامه هم منو راهنمایی کنید.

رضا پور اباذری
1392/06/17
پاسخ به این نظر

سلام من مدیر بانک با مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی هستم. تغییر در سازمان برای ما مدیران خیلی مهم است تا با تغییر هر چند اندک مشتریان جدید و پایدار جذب کنیم. از طرف سازمان ما در مورد مدیریت و نحوه آن کلاسهای متفاوتی برگرار کردند و یکی از دلایل علاقه مندی من به این رشته ارشد همین نحوه مدیریت و تحول بود. دوستان عزیز در اداراتی همچون بانکها خیلی دنبال نیروی انسانی با این تخصص هستند و بازار کار خوبی دارد.

سمیرا رحیمی
1392/06/25

سلام .
ممنون از سایت خوبتون و همچنین از راهنماییها و امیدواریهاتون
من لیسانس نرم افزار هستم و ارشد و مدیریت بازرگانی گرایش تحول قبول شدم و خیلی به ملاحث مدیریتی علاقه دارم.امیدوارم در آینده ای نزدیک من و همه عزیزان تو یکی از همین بانکها یا اداره جات استخدام شیم.

فاطمه
1392/06/23
پاسخ به این نظر

ما که بالاخره نفهمیدیم این رشته بهتره یا اجرایی

مهدی جعفری
1392/06/31
پاسخ به این نظر

سلام
من ترم 2 این رشته هستم و در کنار کارم تحصیل می کنم و تو مقطع کارشناسی هم مدیریت بازرگانی خوندم.
ببینید، تحصیل یک طرف قضیه است طرف مهم تر کاره. شما بسته به جایی که دارید کار می کنید باید بتونید تحصیلات و اندوخته هاتون رو ربط بدید. اولش سخته اما وقتی راه بیفتید تازه ارزش دانسته هاتون رو می فهمید که برگ برنده شما تو حرفه تونه. باید بتونید تغییرات رو حس کنید. تشخیص بدید راه حل ارائه کنید. مسیر و هدف حرفه تون رو بدونید و به نحوی راه حل ارائه بدید که مخالف اهداف حرفه تون نباشه. کسی برنده است که زودتر تغییر شناس باشه و تغییرات و تحولات لازم رو به موقع و به درستی اجرا کنه.

م.ح
1392/07/19
پاسخ به این نظر

سلام. همگی خسته نباشید.
اما به نظر من درسای این رشته خیلی چیز خاصی نسبت به بقیه گرایشا نداره که مثلا ادم امیدوار باشه چیز جدیدی در راستای تحول یاد میگیره .
امیدوارم که واقعا اونایی که میگن چیز جدیدی ارایه میشه که مفید برای تغییره وجود داشته باشه. دوم دوست عزیز اقای جعفری گفته بودن ادم باید در راستای کار رشتشتو انتخاب کنه. خب من مشکلی با ین حرف ندارم اما کو کار . من فارغ التحصیل مدیریت بازرگانیم که دوس دارم اول برم سر کار بعد با توجه به زمینه کاریم ادامه تحصیل بدم .اما کو کار. موفق باشین و دعا کنین که اوضاع مملکت بهتر بشه از نظر کار و پارتی بازی!. بعدش اون دوستی هم که خیلی قشنگ با مدرک کشاورزی گفتن مدیر بانکن اونم 62 خب پ رو داشتن، در حد کمال. وگرنه همین من مدیر باید اونجا باشم نه لیسانس کشاورزی که هیچ ربطی نه به بانک داره نه مدیریت اینجاس که میگم هیچکی سر جاش نیس. و برمیگردم به حرف قبلیم که اگه هر کی سر جای خودش بود منم الان سر کار بودم و با توجه به کارم ادامه تحصیل میدادم.

مسعود-مدیر
1393/01/26

موافقم - خیلی از ضعف های ما به خاطر اینه که افراد برحسب تصادف یا سفارش مدیر میشن نه تخصص. اصلا نمی دونن آدام اسمیت کیه یا پیتر دراکر چی گفته

rahman
1392/11/12
پاسخ به این نظر

سلام
مثلا شما مدیریت خوندیدا!!!!!!
امروز باید به هوش و به گوش بود
نه مثل حسنی یا به مکتب نریم یا جمعه ها بریم!!!!

مهدی
1393/07/18

باسلام من مدیر بانک متولد ۵۶ هستم والان دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تحول هستم . باید تجربه کسب نماییم .وتوکل به خداوند داشته باشیم .خداوند ارحم راحمین بوده و مشکل همه رو حل میکنه. باید زیربنای مدیریت درکشور حل شه تا با بحران مدیریتی مواجه نباشیم . این رشته تحصیلی رشته خوبی است . بایدعلاقه داشته باشیم.

ر الف
1392/11/28
پاسخ به این نظر

من که لیسانس این رشته رو 2ساله دارم و بیکارم

نگار
1393/02/05
پاسخ به این نظر

سلام
ببینید عزیزان یه چیزی من بهتون بگم
من لیسانس مدیریت بازرگانی ام برای ارشد میخوام بازرگانی گرایش تحول رو بخونم چون به مسائل روانشناسی و وسازمان علاقه مندم
کاری به بازار کارش ندارم که هست یا نه
به جای آیه یاسی ک میخونید
خودتون رو قوی کنید کلاس حسابداری برید فتوشاپ کار کنید زبان رو تقویت کنید کتابایی راجع به بازاریابی بخونید پولشو نداری کلاس بری خودت بخون یاد بگیر که فردا روزی اگه رفتی جایی رزومه پر کردی بتونی 4 تا تخصص و توانایی از خودت نشون بدی تا جذب بشی بعدش که رفتی سرکار اونموقع از رشته خودتون استفاده کنید یه مسئله دیگه ما آدما داریم ایمان و توکلمون به خدا رو از دست میدیم که با یه حرف یه نفر دیگه سریع دلمون می لرزه خدا خودش حواسش به هممون هست

یوسف
1393/02/24

سلام
من یوسف هستم لیسانس بازرگانی دارم و الان هم دارم برای ارشد که قبول شدم تحقیق میکنم که چه رشته ای برم
این را هم بگم که ویزیتور یه شرکتم . فقط قصدم از نوشتن این پیام این بود که بگم من با تمام وجودم با نگار خانوم موافقم و واقعا به داشتن یه هموطنی با این طرز فکر افتخار میکنم ای کاش همه ی ایرانیها انطوری فکر میکردن اون وقت حتما خیلی چیزها فرق میکرد. یا علی

فائزه
1393/02/24
پاسخ به این نظر

ممنون از راهنماییتون من هیچ شناختی در مورد این رشته نداشتم و برای انتخاب رشته ارشد فکر می کردم اصن شته خوبی نیس و نباید بزنم ولی الان نظرم عوض شد

ارمین
1393/02/26
پاسخ به این نظر

نگار جان به نکته ی خوبی اشاره کردی.نمیدونم چرا تا حالا به این مساله فکر نکرده بودم.بازم اگه چیزی به ذهنت رسید راهنمایی کن استفاده کنیم.

آسمانه
1393/06/03
پاسخ به این نظر

سلام
دوستان مگه وعده خدا رو یادتون رفته که بعد هر سختی آسانی هست.... من رشته دبیرستانم رو دوست نداشتم به خاطر مادرم رفتم. بعدم رشته دانشگاهیم رو دوست نداشتم چرا که دیگه قبول شده بودم ولی مقاومت کردم چرا که هنوز زنده ام و دارم نفس میکشم. نتیجه ی تلاشمهم این بود که الان ارشد مدیریت بازرگانی تحول قبول شدم دقیقا همونی که دوست دارم و علاقم بوده.... برای کار هم خدا بزرگه میدونم پارتی بازی هست اما ما هم خدایی داریم پس همه چیز رو بسپرید دست خدا ....

اباسط
1393/06/20
پاسخ به این نظر

با سلام و تشکر از همه عزیزیان که ما را راهنمایی فرمودند. موفقیت تمامی جوانان ایرانی را از خداوند یکتا خواستارم .

کمال
1393/08/26
پاسخ به این نظر

بنام خدا
با عرض سلام خدمت دانشجویان گرامی شاخه مدیریت
بنظر من برای موفق شدن دررشته مدیریت وهرکدام از گرایش های آن می بایست دانشجو مطالعات عمیق وگسترده ای داشته باشد وبا آخرین نظرات دانشمندان این رشته آشنایی داشته باشد وتوانایی آنها رادرحل مشکلات جامعه رصد نماییدومقالات کاربردی دراین زمینه رامطالعه نمایید وبا امید واری خاصی به فکر قبولی در مقطع دکترا باشد تا توانایی او منسجم وهدفدار شود وبازار کار را با دید باز ببیند وخود کار آفرین باشد درپناه خدا موفق باشید .

زهرا
1393/12/04

میشه بهم بگید که ایا این رشته درسای محاسباتی زیاد و سختی داره یا نه

بابک
1394/01/22
پاسخ به این نظر

باسلام دوستان توکل به خدا براهمین روزاست ، قبول که پارتی بازی همه جا هست متاسفانه علاوه براون فسادهم ،همینها دلیل خوبی برای تلاش بیشتر برای آبادانی کشور می باشد ، با شرایط سخت باید جنگید تا قدرعافیت رو دونست ،دوستان منم رئیس بانک دولتی هستم میبینم خیلی ها قدر کارشونو نمیدونن تازه طلبکار هم هستن چکارمیشه کرد ...درضمن من لیسانس ریاضی کاربردی و ارشد مدیریت بازرگانی تحول رو دارم بسیار رشته خوبیه رشته بروزی هستش وبه مسائل روز می پردازه و زمینه زیادی برای آموزش و تحقیق داره درآخربراهمه دعای عاقبت به خیری دارم. انشاالله همه مشکلات باتوجهات حضرت ولی عصر و همت همه جوانان باخدا حل میشه

علی
1394/01/31
پاسخ به این نظر

سلام به همگی
سال جدیدم بهتون تبریک میگم به نظر من الان تو این موقعیت هیچ رشته ای ظرفبت لازم رو برا جذب و استخدام نداره. الان من لیسانس مدیریتم چیکار کنم الان ادامه تحصیل خرج داره. برم از بابام بگیرم با 25سال سن یا برم توی شرکتها ماهی 300-400 تومن حقوق کار کنم یا با کدوم پول دوره هایی که گفتینو برم. نمیخوام ناامید کنم ولی اگر غیر درس هرکاری میکردم حتی کارگری ساده الان برا خودم خونه و زندگی داشتم. این همه دانشگاه هرکدوم nتا دانشجو میگیرن استخدامم که نداریم اوناییم که داریم با پارتیین.

تارا
1394/04/20
پاسخ به این نظر

سلام دوستان . ضمن آرزوی موفقیت برای همه عزیزان من می خواستم بدونم این رشته درسهای محاسباتی زیاد و پیچیده ای داره ؟

معصومه
1394/05/20
پاسخ به این نظر

سلام من اول راهم به احتمال زیاد کارشناسی مدیریت بازرگانی بخونم فقط من دیدم اینجا بحث بحثه پارتیه... خواستم بگم ما اگه خودمون بخوایم بهترین و بزرگترین پارتیمون خداس کافیه تلاش و بعدش توکل کنیم

جواد
1394/07/15

منم با نظر شما موافقم اگ به خدا ایمان داشته باشم اون میتونه بزرگترین پارتیمون بشه اما نباس از تلاشمونم دس بکشیم

پریا
1394/06/10
پاسخ به این نظر

من تازه قبول شدم و کاردانی گرافیک بوده گرایشم و کارشناسی مدیریت تبلیغات تجاری و الان تازه قبول شدم این رشته رو ارشد فقط نگران زبانم چون قوی نیست .

samaneh
1394/06/19
پاسخ به این نظر

سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و تازه در مدیریت تحول قبول شدم میدونم با توجه به تحقیقاتی که کردم رشته خوبیه ولی ترسم از اینکه این رشته جایی کاربرد نداشته باشه و هیچ سازمانی منو قبول نکنه همه بهم میگن کو کار ولی میخوام همه جوانب رو در نظر بگیرم. چون رشته مورد علاقه خودم مدیریت مالیه و اعتقادم اینکه این رشته برای افرادیه که الان مشغول به کار هستن.

mojtaba
1394/06/23
پاسخ به این نظر

این رشته فرقی با گرایش های دیگه نداره اما راجع به بازار کار تا پارتی و پول نداشته باشی جای راهت نمیدن. مثل همون آقایی که لیسلنس کشاورزی داره و اومده تو کار مدیریت. مطمین باشید با پارتی وارد پست مدیریتی شده.

فرید
1394/06/28
پاسخ به این نظر

سلام آیا میشه به صورت آنلاین این دوره را گذراند؟

آمیتیس
1394/07/03
پاسخ به این نظر

واسه فهمیدن و موفق شدن تو این رشته؟ چه چیزای و باید بلد باشیم؟ یکی راهنمایی کنه؟ یعنی زبان و icdlو کتابای بازاریابی بخونبم خوبه؟ من ادم تنبلی هستم . یکی شوک و انگیزه بده

کریمی
1394/08/03
پاسخ به این نظر

دوستان لطفا بگید این رشته در چه دانشگاههایی تدریس میشه؟من مهندس برق هستم و به تازگی با جمعی از دوستان یک شرکت زدیم

رضا
1394/09/03
پاسخ به این نظر

این رشته درس محاسباتی زیاد داره؟

hasti
1394/09/11

سلام
درس محاسباتی زیاد نداره بغیر آمار و حسابداری. ولی بیشتر دروس مفهومی و سازمانی است. اگه علاقه به سازمان و رهبری و تکنیک های مدیریتی دارید وارد این رشته شوید. با تشکر کارشناس ارشد مدیریت تغییر

شهاب
1395/04/09
پاسخ به این نظر

درود بزرگوار.من علارغم مطالعه ی گرایشها باز هم دقیقا متوجه نشدم فرق عمده ی گرایش تحول سازمانی و گرایش مالی چیست؟ لطفا مختصر و خلاصه اشاره بفرمایید.بینهایت سپاس

آزیتا
1395/09/06

سلام موفق باشید رشته خوب و عالی انتخاب کردین..منم ارشد مدیریت بارزگانی تحول خوندم اما متاسفانه بیکارم و همه جا سابقه میخواهند منم متولد 62 اما سابقه کاری ندارم😔

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
654 Z
آقای مشاور