پنجشنبه 14 مرداد 1395 - 08:03

دانشگاهها به کارخانه تولید بیکار تبدیل شده اند

منبع: خبرگزاری مهر دسته: دانشگاهی 627 بازدید

رئیس دانشگاه کردستان گفت: رشد بی رویه آموزش عالی باعث شده که دانشگاهها به کارخانه تولید بیکار تبدیل شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، فردین اخلاقیان در گردهمایی معاونین اداری و مالی دانشگاه ها در دانشگاه کردستان گفت: در چندین سال اخیر با رشد بی‌ برنامه و شتابزده مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی دانشگاه‌های ما به کارخانه تولید مدرک و کارخانه تولید بیکار تبدیل شده است که این روند برای آموزش عالی کشور مایه تاسف است.
وی افزود: توسعه کمی آموزش عالی موجب شده تا امروز اکثر دانشگاه‌های مطرح کشور نیز از این آسیب در امان نباشند و تاوان این سیاست های اشتباه را دهند. رئیس دانشگاه کردستان گسترش کمی و بی‌برنامه دانشگاه‌ها را بیماری آموزش عالی عنوان کرد و گفت: هر چند اکثر مسئولین دانشگاه‌های مطرح کشور سعی دارند این چالش بزرگ را رفع کنند اما این سنگ بزرگی است که در چاه عمیقی افتاده و بیرون آوردن آن به سادگی امکان پذیر نیست.
اخلاقیان با بیان اینکه در سراسر دنیا اکثر دانشگاه‌ها بصورت هیات امنایی مدیریت می شود، اظهار داشت: هر چند بعد از انقلاب روند هیات امنایی در حوزه مدیریت دانشگاه‌های ما تقویت شد اما اختیارات هیات امناها خیلی محدود است و باید این اختیارات تقویت شود.

نظرات

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3730 N
پی دی اف وان