چهار شنبه 26 آذر 1393 - 09:08

اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی / کلیه کارگران ساختمانی کشور بیمه می‌شوند

منبع: ریسک نیوز دسته: بیمه 519 بازدید

به گزارش ریسک نیوزاز شورای نگهبان که به ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ایراد گرفته و این طرح را به مجلس بازگردانده بود، پس از بحث و بررسی نمایندگان اصلاح شد.
بر اساس مصوبه مجلس سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت 7 درصد حق بیمه سهم بیمه شده از کارگر و 15 درصد مجموع عوارض صدور پروانه از مالک نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام نمایند. در صورت عدم تامین منابع لازم جهت گسترش پوشش بیمه‌ای کارگران با تصویب هیات وزیران افزایش سقف مجموع عوارض تا 20 درصد بلامانع است. از 229 نماینده حاضر در جلسه 172 نماینده با این اصلاح موافقت کردند.
مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای دیگر مراکز دینی از قبیل مساجد و تکایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها را از پرداخت سهم کارفرما معاف کرده و سهم کارفرما را از محل ماده 5 قانون مذکور تامین اعتبار کرد. از 227 نماینده حاضر در جلسه 163 نفر با این اصلاح موافقت کردند.
بر اساس اعمال شده در ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی اعتبار 1400 میلیارد تومان نیز برای یبمه یک و نیم میلیون کارگر ساختمانی تامین خواهد شد. لازم به یاد آوری است که براساس مصوبه بودجه 93 حداکثر 800 هزار نفر از کارگران ساختمانی بیمه شده‌اند.

نظرات

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
3396 N
پی دی اف وان