معرفی مدیریت اجرایی گرایش مدیریت تولید و عملیات پیشرفته

20,073 بازدید
<p>مجموعه مدیریت اجرایی و گرایش های آن، با هدف پرورش مدیرانی کارآمد و توانمند که قابلیت ارتقای مستمر بهره‌وری سازمانی را داشته باشند، طرح‌ریزی شده و در جمع گزینه‌های موجود برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قرار گرفته است. </p> <p><strong>واحدهای درسی در دانشگاه:</strong></p> <ul> <li>مدیریت سازمانهای پیچیده</li> <li>تحلیل رفتاری و مدیریت منابع انسانی</li> <li>حسابداری مدیریت</li> <li>مدیریت مالی و اقتصاد</li> <li>مدیریت تکنولوژی و اقتصاد</li> <li>مدیریت طرحهای توسعه </li> <li>بازاریابی</li> <li>بازرگانی بین الملل</li> <li>سیستمهای اطلاعات مدیریت </li> <li>مهارتهای عمومی مدیریت </li> <li>مسائل جاری مدیریت </li> <li>مدیریت تولید و عملیات پیشرفته</li> <li>پژوهش عملیات پیشرفته</li> <li>اقتصاد مهندسی</li> <li>مدیریت واحدهای خدمات</li> </ul> <p><strong>آینده شغلی:</strong></p> <p>دوره‌ی کارشناسى ارشد مدیریت اجرایى به منظور پرورش کادر مدیریت اجرایى بنگاه‌هاى تولیدى و خدماتى خصوصى، تعاونى و دولتى و نیز تأمین مدیر براى طرح‌هاى بزرگ عمرانى، طراحى و ایجاد شده است. اما تحقق این امر در ابتدا وابسته به مهارتهای جانبی و عملی دانش آموختگان دارد لذا همانطور که در سر لوحه این رشته نام اجرایی نهاده اند، لازم است دانشجویان نسبت به کسب تجربه و مهارتهای ارتباطی و کاری موثر من جمله زبان، ICDL ، Ms Project و ... کوشا باشند و صرف مدرک فارغ التحصیلان این رشته را مجری نخواهد ساخت.</p> <p><strong>برای تحصیل در این رشته چه چیزهایی مورد نیاز است؟</strong></p> <ul> <li>علاقه مندی به علوم مدیریت و ایجاد تحول (بسیار مهم)</li> <li>قدرت و توان ادراک، تجزیه و تحلیل و نهایتا حل مشکلات مدیریتی</li> <li>کسب مهارتهای عمومی و تخصصی (زبان، ICDL ، Ms Project و ... )</li> </ul>

نظرات

وهاب قائدی
1392/04/01
پاسخ به این نظر

سلام ضمن عرض خسته نباشید به شما،اطلاعات بسیار سودمند و مفیدی جهت اطلاعات مربوط به رشته مدیریت بود.ممنون و متشکریم.

مهسا علیزاده
1393/06/21
پاسخ به این نظر

مطالبتون مفید بود ولی خواش میکنم یکم واضح تر و مبسوط تر توضیح بدید
با تشکر

فهیمه
1394/03/10
پاسخ به این نظر

ببخشید من دقیقا نمیدونم مدیریت تولید و استراتژیک فرقشون در چیه و هر کدوم دقیقا زمینه شغلی آنها در صنعت و سازمانها چیست ؟ میشه بنده را راهنمایی نمائید.
باتشکر

حسن
1394/04/20

با عرض سلام و احترام خدمت سرکار خانم.
در واقع مدیریت تولید با امر تصمیم گیری در مورد فرآیندهای تولید سر و کار دارد البته با این هدف که کالا و یا خدمات مورد نظر بر اساس مشخصات به میزان و در زمانبندی مطلوب و با حداقل هزینه تولید گردد.و در صنعت کاربرد بیشتری دارد. اما استراتژیک با اهداف بلند مدت سازمانها سر و کار دارد و مجموعه خط مشی های کلی است که راه رسیدن به هدف نهایی را مشخص می سازد.مدیریت تولید در صنعت و استراتژیک در سازمانها.

ویدا
1394/08/23
پاسخ به این نظر

مطالب عالی بود

Amir
1395/02/25
پاسخ به این نظر

ببخشید ، بعد کدام دانشگاه ها تو ایران این رشته رو دارن؟؟

نام (ضروری)
پست الکترونیک(ضروری)
نظرشمــا
ارسال نظر
639 Z
پی دی اف وان